Солидарность с АСИ в Киеве

Около двух десятков активистов под красно-черными фланами пикетировали сегодня после обеда посольство Сербии в Украине.

Представители студенческих и левых организации под красно-черными флагами выразили свой протест против ареста пяти либертарных активистов. Они обвинили правительство Сербии и полицию этой страны в попытках преследования активистов за их общественную позицию. Даже ментов охранявших сербское представительство удивила несоразмерность "преступления" и "наказания".
"15 лет за разбитую витрину - это абсурд, особенно если нет никаких доказательство, что арестованные имели к этому отношение" - заявил один из выступавших. Попытка передать письмо протеста сотрудникам посольства закончилась неудачей. Клерк отказался брать "плохую бумажку" и сбежал от общения с активистами. Демонстранты оставили текст сотрудникам охраны.
 

Відкритий лист

НЕГАЙНО ЗВІЛЬНІТЬ ЗААРЕШТОВАНИХ АКТИВІСТІВ!

Ми пишемо, вимагаючи негайного звільнення Тадея Курепа, Івана Вуловіча, Сани Дойкич, Ратібора Трівунаца і Николи Мітровіча, заарештованих 4 вересня цього року в Белграді з абсурдних підстав. Твердження прокуратури, що звинувачує соціальних активістів у найтяжчому злочині – міжнародному тероризмі, явно притягнуті за вуха. Метою діяльності членів Міжнародної Асоціації Трудящих є профспілкова боротьба, а не кидання пляшок із запалювальною сумішшю. Ці активісти відзначилися, як учасники студентських виступів у Белграді, а не бойовики.  Члени Анархо-синдикалістської ініціативи одразу визнали, що не мають нічого спільного із угруповання „Чорний Ілля” і ведмежувалися від участі у акції. Ми вважаємо, що численні порушення норм права, взяття поліцією у заручники членів родин активістів вказують на замовний і політичний характер цієї справи.  Це все одно, що судити всіх сербських політиків, що тільки висловили свою незгоду із відокремленням Косово, як погромників, що вчинили підпал американської амбасади не обтяжуючи себе працею по збору доказів. Так це звучить абсурдно, але справа проти Белградської „п”ятірки” і є абсурдною у правовому сенсі.  

Таким чином держава намагається відвернути уваги від змін у кримінальному кодексі, наростання авторитарних тенденцій у республіці та навісити активним і небайдужим молодим сербам ярлика карних злочинців.

Ми не сидітимемо склавши руки, коли люди, що ведуть боротьбу за соціальну справедливість, піддаються репресіям на грунті їх політичної активності. Ми вестимемо кампанію за негайне звільнення цих активістів і припинення державних репресій.

Учасники лівого й профспілкового руху України

http://livasprava.info/index.php?option=com_content&task=view&id=1243&Itemid=1